Акрополь, символ демократії

Головні пам’ятки Акрополя:
храм Ніки Аптерос, урочисті ворота Пропілеї, храм Ерехтейон і храм Парфенон.

Підіймаючись на Акрополь, відвідувачі захоплюються величчю й довершеністю стародавніх архітектурних шедеврів, яким і досі немає рівних у світі. Амбітний план харизматичного політика Перикла побудувати надзвичайний архітектурний ансамбль був майстерно втілений геніальним Фідієм. Минуло 2500 років з тих часів, але і досі люди затамовують подих, наближаючись до Акрополя.

 

На південь від входу до Акрополя розташований храм, присвячений Афіні Ніці (Афіні Переможниці). Його було побудовано на честь перемоги греків над персами.

Пропілеї, вхід до Акрополя, – надзвичайно вражаюча споруда архітектора Мнесікла, хоча й недобудована.
Крізь них видно Парфенон – найвизначнішу пам’ятку давньогрецької класичної архітектури. Головний храм Афінського Акрополя, присвячений богині Афіні Діві, покровительці міста Афіни та всієї Аттики, побудований архітекторами Іктіном і Каллікратом під наглядом Фідія. Напроти Парфенона розташований храм Ерехтейон, південний портик якого підтримують Каріатиди

На північному схилі Акрополя знаходиться найдавніший театр в світі – театр Діоніса, над театром розташована арка Стоа Евмена, під якою античні театрали ховалися від поганої погоди. Зовсім поруч розташований найвідоміший амфітеатр у світі – Одеон Ірода Аттичного, побудований Іродом на згадку про померлу дружину Регіллу. В амфітеатрі і сьогодні проводяться різноманітні культурні заходи і фестивалі.

На північному схилі створено всі умови для доступу людей з інвалідністю до археологічних памяток Акрополя, так само як і на самому Акрополі все налаштовано так, щоб всі без виключення відвідувачі почувались комфортно. З археологічними знахідками і історією Акрополя можна ознайомитися в Музеї Акрополя.

X

Send this to a friend