Археологічні пам’ятки

Мандруючи стежками історії

Вся територія Греції – суцільна археологічна пам’ятка. У зв’язку з тим, що грецьки терени були заселені ще в праісторичну добу, сліди давніх цивілізацій людства можна знайти будь-де. А вам відомо, що, наприклад, у місті Кавала, багато будинків на узбережжі побудовано в тому числі з прадавніх руїн?

Найвідоміші археологічні пам’ятки Греції  кожного року приваблюють сотні тисяч туристів з усього світу, які прагнуть побачити на власні очі витоки західної цивілізації і відчути велич й життєдайну силу цих місць. Греція опікується своїми археологічними скарбами і створює належні умови для надання інформації і забезпечення приємного перебування гостей в історичних місцях.

Численні археологічні пам’ятки в Греції – театри, історичні споруди, величні храми, ринкові площі створюють портрет 5000 років історичного поступу країни.

Археологічною візитівкою Греції безумовно є Афінський Акрополь , побудований за часів так-званої Золотої доби. Цілий ансамбль об’єднаних археологічних пам’яток навколо Акрополя, пам’ятки античних Афін, Керамікос, Бібліотека Адріана, Римська Агора, храм Зевса Олімпійського, Арка Адріана, стадіон Каллімармаро говорять з відвідувачами голосами античних філософів, ораторів, митців і науковців.

Дельфи, у самому серці гори Парнас на території центральної Греції, магічне місто з давніх-давен відоме як «пуп землі», тобто центр світу.

Епідавр з його величним театром і знаменитим Храмом Асклепійон на честь бога лікування Асклепія (Ескулапа), славетні Мікени та Тиринф, місця археологічних розкопок стародавніх Мессенії та Містри прикрашають археологічними скарбами півострів Пелопоннес.

Серце Олімпійських ігор б’ється в місті   Олімпія на Пелопоннесі. Кожні чотири роки, так само як і в античні часи, відбувається це свято чесних й шляхетних змагань, в яких перемагає сильніший. Центром архітектурного ансамблю давньої Олімпії є храм Зевса, який колись прикрашала хрисоелефантинна статуя головного бога Олімпу – одне із Семи чудес світу.

Крит також може пишатися великою кількістю археологічних пам’яток.  Мінойська цивілізація була однією із найпотужніших і найвпливовіших цивілізацій давнього світу. Розкопки у ФестіКноссі, Палекастро, Сітиї і в інших місцях Греції явили світові справді величні пам’ятки давнини.

X

Send this to a friend