Екотуризм

Животворча сила грецької природи

На території Греції мешкають понад 50.000 видів тварин – унікальне багатство фауни на Європейському континенті. Дика природа, флора і фауна Греції знаходяться під захистом міжнародних і національних організацій і установ.

Численні печери, вікові ліси, озера, плодоносні дельти річок, нескорені гірські верхівки і тропи, каньйони створюють безліч унікальних екосистем. Унікальні водоймища знаходяться під захистом Рамсарської конвенції: лагуна в Месолонгіоні, озеро Мікрі-Преспа або Мала Преспа, озеро Ісмаріда і фракійській озерний комплекс, озеро Керкіні, дельта річки Вардар або Аксіос і багато інших.

Природні пам’яткі під захистом

Ліс Дендрокедрон в Кінурії, незайманий ліс у центральному районі Родопі, тропічний ліс на острові Евбея, закаменілий ліс на острові Лесбос, вічнозелений ліс на острові Сапієнца в Мессинії, діброва в Доризі в Аркадії, стародавня олива в Навпліоні, стародавній платан на півострові Халкідіки і багато інших цікавинок, які варто побачити на власні очі.

Хоч раз у житті треба побачити красу ліса Лайлья в Серрес, чарівну великоквітну орхідею Cephalanthera cucullata в Іракліоні на Криті, буковий ліс в Пеллі. Під захистом перебувають також й національні парки на Олімпі, в Самарії, на Парнасі, міський ліс в Яніні і багато інших дивовижних місць.

Чимало районів знаходяться під захистом Барселонської конвенції, серед них: Національний парк Суніон в Аттиці, штучний ліс на острові Скіатос, ліс Мітіка в Нікополісі. Національним скарбом вважають Національний парк Емосу, ліс Курі в Алміросі і буковий ліс в Хайду.

На особливу увагу заслуговує Афон. Цей півострів цілком вважається Пам’яткою світової спадщини, як неперевершений витвір природи і унікальна ченецька держава.

Крилаті імперії

На морі і в горах, а точніше над ними, існує самобутній пташиний світ, де царюють орли. Деякі види цих гордих птахів можна побачити тільки в Греції. Орнітологи не втомлюються відкривати все нові і нові види птахів, досліджуючи фауну Греції. У 2011 році в лісі Кесаріані в Афінах, просто серед міста, Грецьке орнітологічне товариство зафіксувало новий вид королькової пеночки. Саме тому, в Греції дуже багато орнітологічних експедицій і орнітологічних станцій на водоймищах і в горах.

На території Греції за офіційними свідченнями знайдено 236 видів метеликів. Деякі з них, такі як критська голубянка Kretania Psylorita і тайгетська голубянка Polymatus Menelaus, можна зустріти тільки у Греції. Неймовірні види метеликів ширяють біля водоспадів Гріа Ватра на острові Самотракі і горах Кінурії.

X

Send this to a friend